🗯️ For collaborations,
co-production or commercial lease of spaces, contact us on

︎produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio lease, send us your portfolio to

︎ ateliery@petrohradskakolektiv.comMon — Sun 
opening of the season on May 17th  save the date!   


For the program go to: www.kinopetrohradska.cz

For reservations/rent contact us on

cinema:
︎kino@petrohradskakolektiv.com

bar:
︎bar@petrohradskakolektiv.com


JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com

Exhibition program 2021 has ended.
We are looking forward to your visits in 2022.
KAFE PETROHRADSKÁ is refreshing us with freshly brewed coffee since 2019.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


☕️️For reservations up to 30 people, send us an email or call 

︎ kafe@petrohradskakolektiv.com
︎ +420 720 519 563

temporarily closed - under reconstructionPavel Novotný ~
Nahodilý večer akustických radiací #1 /// zvuk slov
09. 09. 2020 18:30 


Vstupné: 100,- Kč
Entry: 100,- KčPavel Novotný (1976) je básník, germanista, překladatel a tvůrce radiofonických kompozic. Jeho přednáška se bude zabývat problematikou tzv. "akustické literatury", tj. literaturou, která se snaží vymanit z němého média tištěného textu a promlouvá přímo ve zvuku. Pavel Novotný představí mj. produkci Semestru experimentální tvorby, který byl v roce 1969 uspořádán v Liberci a během něhož vznikla zásadní fonická díla Ladislava Nováka, Bohumily Grögerové a Josefa Hiršala nebo také Gerharda Rühma. Večer bude zakončen Novotného performativním textem "doádia".


Nahodilé večery s projektem R{A}DIO{CUSTICA}

R{A}DIO{CUSTICA} je projektovou platformou Českého rozhlasu Vltava, se zaměřením na radioart, neboli mediálně podmíněné formy akustických umění. Na lokální i mezinárodní úrovni podporuje vznik nových a progresívních audio projektů a v dlouhodobém horizontu vyváří podmínky pro budování scény a sítě autorů působících v oblasti experimentální rozhlasové tvorby, zvukového umění, improvizační hudby, elektronické a elektroakustické hudby, textově-zvukových kompozic, atd. Na rok 2020 jsme v rámci Programu živého umění Petrohradská kolektiv připravili ve spolupráci s Ladislavem Železným, kurátorem projektu R{A}DIO{CUSTICA}, sérii performativně diskusních večerů, jejichž cílem je nabídnout divákům vhled do současného, především českého radioartu, stejně jako možnost být přítomni jeho transformaci – neboli z díla určeného pro rozhlasové médium v dílo živě vznikající, určené a de facto i dostupné pouze přítomným divákům.
Hudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2020 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.

Music performances as part of Live art program of Petrohradská kolektiv are supported by Ministry of Culture Czech republic, Prague City Hall, Municipal part Prague 10.