Pavel Novotný ~
Nahodilý večer akustických radiací #1 /// zvuk slov
09. 09. 2020 18:30 


Vstupné: 100,- Kč
Entry: 100,- KčPavel Novotný (1976) je básník, germanista, překladatel a tvůrce radiofonických kompozic. Jeho přednáška se bude zabývat problematikou tzv. "akustické literatury", tj. literaturou, která se snaží vymanit z němého média tištěného textu a promlouvá přímo ve zvuku. Pavel Novotný představí mj. produkci Semestru experimentální tvorby, který byl v roce 1969 uspořádán v Liberci a během něhož vznikla zásadní fonická díla Ladislava Nováka, Bohumily Grögerové a Josefa Hiršala nebo také Gerharda Rühma. Večer bude zakončen Novotného performativním textem "doádia".


Nahodilé večery s projektem R{A}DIO{CUSTICA}

R{A}DIO{CUSTICA} je projektovou platformou Českého rozhlasu Vltava, se zaměřením na radioart, neboli mediálně podmíněné formy akustických umění. Na lokální i mezinárodní úrovni podporuje vznik nových a progresívních audio projektů a v dlouhodobém horizontu vyváří podmínky pro budování scény a sítě autorů působících v oblasti experimentální rozhlasové tvorby, zvukového umění, improvizační hudby, elektronické a elektroakustické hudby, textově-zvukových kompozic, atd. Na rok 2020 jsme v rámci Programu živého umění Petrohradská kolektiv připravili ve spolupráci s Ladislavem Železným, kurátorem projektu R{A}DIO{CUSTICA}, sérii performativně diskusních večerů, jejichž cílem je nabídnout divákům vhled do současného, především českého radioartu, stejně jako možnost být přítomni jeho transformaci – neboli z díla určeného pro rozhlasové médium v dílo živě vznikající, určené a de facto i dostupné pouze přítomným divákům.
Hudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2020 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.

Music performances as part of Live art program of Petrohradská kolektiv are supported by Ministry of Culture Czech republic, Prague City Hall, Municipal part Prague 10.