For collaborations, co-production or commercial lease of spaces, contact us on: produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio please, send us your portfolio to:
ateliery@petrohradskakolektiv.com

JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists  since 2016 in Prague.

︎︎︎ Facebook ︎︎︎ Instagram

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on: produkce@petrohradskakolektiv.com

Mon — Fri / 2pm— 8pm
Gallery and yard spaces are accessible through the cafe.

KAFE PETROHRADSKÁ is refreshing us with freshly brewed coffee since 2019.

︎︎︎ Facebook ︎︎︎ Instagram


For reservations up to 30 people, send us an email on: kafe@petrohradskakolektiv.com or call +420 720 519 563

Mon — Sun / 9am — 11pm 

LESS ~
Diamond Terrifier x Trouble/US/
Line Gate /SK/
11. 02. 2020 20:00 

Cyklus LESS je zaměřen na experimentální elektroniku, vzniká již druhým rokem ve spolupráci se slovenským hudebním producentem a dramaturgem nezávislého prostoru FUGA Jurajem Hoppanem.

Vstupné: 150,- Kč
Entry: 150,- KčDIAMOND TERRIFIER x TROUBLE (NYC, US)

Sam Hillmer je saxofonista, hudebník, DJ, umělec a kurátor pocházející z New Yorku. Jeho charakteristický zvuk vás vrhne přímo do víru Brooklynského undergroundu a připomene jeho kultovní experimentální kapelu ZS. Jeho sólová tvorba kombinuje prvky západní avantgardy, východní tradice, současného popu, euforické psychedelie, ambientu, drone music, hlukových stěn a minimalistických repetic. Očekávat však pouhý derivát zvuku Zs by byla chyba. Zvuk saxofonu vrství a utápí v bohatých elektronických texturách, přirozeně dokáže přecházet od meditativních easy-listening poloh až těm extrémním a přináší svébytný a pohlcující zážitek. Vizuálně jej živou projekcí doplní Hilmerova partnerka aka Trouble.

LINE GATE (SK)

Projekt zformovaný v roce 2010 ve východo-slovenském městě Michalovce. Po několika změnách v obsazení přesunul své působení do Prahy a stal se solitérským projektem. Vlastním jménem Michal Vaľko - přes den plavčíkem, v noci komponuje hloubavé drony v odkazu La Monte Young či Eliane Radigue. Jen s pomocí niněry (archaický nástroj s historií sahající do 10.století) a tahavého vokálu vytváří "těkavé zvukové prostory pro spomalení". Kompozice ořezané až na dřeň, žádné zbytečnosti, jen jemné drony a lehké modulace zvuku. Na kontě má dvě alba. Vlastním nákladem vydaný debut "Split Lines" z roku 2013 a kazetu "Den" z roku 2017, která vyšla na slovenském labelu mappa a sklidila pozitivní odezvu i mimo českou a slovenskou kotlinu.Hudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2020 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.photo Anna-Marie Berdychová

©2015-2020 Petrohradská kolektiv z.s. All rights reserved.