KLUB PETROHRADSKÁ 
is a front desk, shop, box office and relaxation area refreshing since the very morning.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


Mon — Fri
07.30 - 23.00


Sat 
14.00 - 22.00


For reservations call the bar  +420 774 224 201; for lease send us an email to bar@petrohradskakolektiv.com

JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

Mon — Fri
SEASON CLOSED

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com
Tue— Fri 
17.00 - 22.00


For the program go to: www.kinopetrohradska.cz

For reservations/rent contact us on

cinema:
︎kino@petrohradskakolektiv.com

bar:
︎bar@petrohradskakolektiv.com

Club Of The Criminalized
Shelter Of Trust 

13. 09. - 12. 10. 2022


otevření výstavy / opening
12. 09. 2022  18:00/ 6PM

graphic design by Shelter Of Trust
text Bára Bažantová

SENÍK
jednadvatři gallery,
Petrohradská 13,
Praha 10


Otevírací doba / Opening hours
Po-Pá 17-22/ Mon-Fri 5-10PM
Ideály jsou lehoučký, poletujou ve vzduchu kolem nás a někdy se nám podaří je ohraničit. Pocitem, co se zhmotní ve slovech, starýma komodama na půdách vybydlených domů, dalšíma lidma, který taky zachytí jejich vibrace. Na chvíli se zdá, že jsme zachráněný. Vystavěli jsme něco okolo ničeho a prázdnotu zaplnili starýma věcma, našli jsme je na smeťáku za domem...mysleli jsme si, že je to bezpečný, že to jsou dobrý základy. Ty ideály. Ale asi jsme to blbě spočítali. Něco nás stáhlo dolu a hodilo na dlažební kostky, kamenný kočičí hlavy na chodníku pod mostem, no. Hmota, nebo spíš nouze. Hmotná nouze! Tak se tomu říká. Přízraky složenek a tramvajových revizorů, nečekaný klepaní na dveře a neznámý telefonní čísla, který nepřestávaj vyzvánět. Co asi chtěj? Je to pojišťovna? Telefonní operátoři? Pokuty za parkování?? Papíry, papírky, úřady, úředníci, úřednice v károvanym kostýmku, maj rtěnku na zubech a voní jako naftalín, co se dává do skříně, aby oblečení nežraly moly. No děs. Tak kam se máme schovat...Takhle jsme si to nepředstavovali. Přemýšlet s hlavou v oblacích a nohama stát za přepážkou, šlapat na kole s thai curry tofu na zádech z centra až na Pankrác.

A cítit, co?

Strach, možná i paniku. Lepší se schovat na půdu. Třeba tam přijdou i ostatní, zosnovat povstání půdních lidí, revoltu proti papírům. Třeba tam přijdou jenom tak, aby to nemuseli snášet sami.

Shelter of trust je otevřená umělecká platforma nekonkrétního zastoupení, která vznikla v roce 2020. Inspiruje se v black metalové kultuře, od níž částečně přejímá její vizualitu, částečně její jazyk – dekonstruovaný do hrdelního vyjádření, které přenáší mnohem spíš prožitek, než přísně ohraničený soubor myšlenek. Ústředním tématem skupiny je důvěra. Důvěra, kterou členové této vlastně ne zas tak fiktivní komunity marně hledají v odcizeném světě úředních dokumentů. Jestli se jim ale daří jinou, bezpečnější a důvěrnější realitu vytvořit – ať už pro sebe samotné, pro sebe navzájem, nebo pro ty, kdo hledají úkryt, je otázka která zůstává jako tíživý bouřkový mrak viset nad jejich hlavou. Naděje ale umírá poslední a pršet ještě nezačalo.
 

Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10
.