Petropresents: Vladimír Turner |
free entry + Q&A  


Kino Petrohradská
 

13. 10. 2022 
20.30 V rámci série Petropresents se tentokrát představí tuzemský autor.

Vladimír Turner je člověk mnoha tváři i profesí: filmař, aktivista, performer, ale především však umělec. V pásmu vybraných filmů reflektuje témata prostupující celou jeho tvorbou: environmentální krize, konzumní společnost, struktury moci a sociální odpovědnost. O seriózních tématech téměř beze slov, aktivně před kamerou, s typickou nadsázkou, humorem a originálním přístupem.

Petrohradská kolektiv uvádí vlastní kurátorský výběr toho nejlepšího z nezávislé světové kinematografie, vybírá dramaturg a kritik Christopher Small a jeho hosté, v tomto případě dramaturg Juraj Michálek.
Jedná se o selekce filmů nejrůznějších formátů a velikostí. Autoři, kteří často v českém prostředí nedostali žádnou nebo minimální pozornost v kontrastu úspěchu v zahraničí.
Unikátní příležitost vidět filmy Vladimíra Turnera na plátně a Q&A s autorem po projekci.

Promítané filmy:
Modern Times (18min., 2021)
Solitude (6 min., 2021)
Guest List (20 min., 2020)
Funeral(11 min., 2016)

Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.