KineDok
zahájení sezóny  projekce Divy 

Kino Petrohradská
 15. 06. 2022 
18.00 


Vstupné: dobrovolné
Entry: donation


KineDok zahajuje novou sezonu v Kině Petrohradská. Promítat se bude svěží filmová jízda Divy a večer zahraje Marie Pravda. 

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.


Harmonogram večera:
17:30 - začátek akce
18:00 - začátek I. projekce (Divy)
19:00 - DJ set (Marie Pravda)
20:00 - začátek II. projekce (Divy)

Film se bude za večer promítat dvakrát, můžete tak svou návštěvu přizpůsobit vašim časovým možnostem. Film bude promítán v maďarštině s českými titulky.

︎ Divy

středa 15. června 18:00 a 20:00Mladý režisér Máté, který hledá námět pro svůj absolventský film, narazí na zvláštní střední školu, kde dostanou nevyhovující teenageři poslední šanci dokončit studium. Zde se setkává se školními divami Szani, Tinou a Emese. Rozhodne se zdokumentovat jejich příběhy, ale sblížení s trojicí dvacetiletých dívek přináší řadu nečekaných potíží. A čím více se o nich dozvídá, tím více začíná pochybovat o svých nejzákladnějších předpokladech. Jsou životy dívek opravdu tak jednoduché, jak se zdají? Co skrývají za svými dokonalými tvářemi? Jak se Divy otevírají před kamerou, ochranná vrstva, kterou jim dodává make-up, se pomalu začíná odlupovat. A jak poznávají a sdílejí své sny a obavy, dochází k postupné proměně – nejen u Divas, ale i u Mátého.

Maďarsko · 2021 · 85 min

REŽIE: Kőrösi Máté

HRAJÍ:  Magdali Alexandra, Stumpf Emese, Tordai Tünde


IMDB 7.7/10

Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.