SEASON OPENING16. 05. 2023


17:00


Srdečně Vás zveme na zahájení naší deváté sezóny!


  17:00    výstava Piksla: Anna-Marie Berdychová a Samuel Stano (exhibition / gallery)
✵  18:00    AXT (DJ set / yard)
✵  18:00    Bombastický Johan (screening / kino) 
✵  19:00    Fatcat Press (open studio / yard)  
✵  20:00   Isama Zing (live concert yard)   
✵  20:00   Falcon Lake (screening / kino)  


✴Slavnostní podvečer otevření sezóny 2023 nabídne již tradiční open studio dílny Fatcat Press jež se věnuje ekologickým způsobům tisku bez elastických příměsí na přírodní látky. V rámci otevřené dílny se budou tisknout autorské motivy od zakladatelů studia - Juliány Chomové, Evy Macekové a Matěje Smrkovského na textil, který si přinesete.

✴Pokud jste ještě neviděli výstavu Piksla od autorského dua Anny-Marie Berdychové a Samuela Stana budete mít možnost ji navštívit od 17:00 v Jedna Dva Tři Gallery.

Kino Petrohradská nabídne dvě projekce.
✴Výbušnou norskou komedii Bombastický Johan, za jejíž scénář spisovatel Erlend Loe získal prestižní Amanda Awards. Snímek o životě Johana, maloměstského samotáře s citem pro dynamit, který se dostává do neustálého konfliktu s venkovskou komunitou.
✴A smyslný, velmi slunečný film režisérky Charlotte Le Bon, Falcon Lake. Cesta k jezeru, kde se zjeví quebečtí duchové i první láska.


Koncertní sezónu pod taktovkou dramaturga Mojmíra Měchury z pražského uskupení Wrong zahájí na dvoře Petrohradské Jonatán Pastirčák, známý jako Isama Zing či Pjoni - slovenský producent, DJ, skladatel filmové hudby, spoluzakladatel promotérského kolektivu a labelu Mäss a reprezentant platformy Shape, která podporuje inovativní hudební projekty. Ambientním DJ setem ho doplní ukrajinská AXT, která se zaměřuje na současnou klubovou hudbu.


16. května 2023 se tak návštěvníci mohou těšit na představení celého spektra kulturního záběru Petrohradská kolektiv a společně s umělci, kurátory a dramaturgy oslavit zahájení programu pro letošní devátou sezónu. SEASON OPENING bude probíhat od 17 do 22 hodin na adrese Petrohradská 438/13, Praha 10.


Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2023 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2023 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.