LESS ~
Poly Chain /UA/ 
Loops Of Decay /CZ/
3C273 /CZ/


atmo makers: Blinde crew16. 10.  2019 20:00 

Cyklus LESS je zaměřen na experimentální elektroniku, vzniká již druhým rokem ve spolupráci se slovenským hudebním producentem a dramaturgem nezávislého prostoru FUGA Jurajem Hoppanem.

Vstupné: 150,- Kč
Entry: 150,- Kč︎︎︎Poly Chain 

Ukrajinská rodačka Sasha Zakrevska aka Poly Chain nastartovala svou hudební tvorbu už jako patnáctiletá. Po přestěhování z Kyjeva do Lodže, kvůli studiu grafického designu, vystřídala domovský shogaze projekt za analogové syntezátory a osamělé lety skrz eluzivní elektronické krajiny. Její debut 'Music For the Candy Shops' vyšel na respektovaném polském vydavatelství Transatlantyk. Nejnovější EP +/- osciluje na vlnách podobně hypnagogických zvuků, ješte novější EP - spolupráce s Bartoszym Kruczynskim - připomíná to nejlepší z raných věcí Oneohtrix Point Never.
Příliv a odliv zvukových vln v režii Poly Chain je plný vyblednutých černých textur a sytě červených arpeggio struktur s odleskem stříbrné. Se svými live sety se přirozeně objevuje v line-upech klubových nocí Brutaż, Unsound Festivalu nebo kyjevské stále výraznější rave instituce Cxema.


︎︎︎Loops of Decay 

Matěj Kotouček je jednou polovinou new age-y improvizační dvojice Thistle, hlavou projektu Sky to Speak nebo jedním z článků souboru AVA: Moving Spaces pracujícího s terénními nahrávkami v čtyřkanálovém prostoru.
V jeho sólové tvorbě se projevuje náklonnost k obrazotvornému vesmírnému ambientu a zvukovým manipulacím. Hypnotické rytmy, syntezátorové plochy, nekonečná arpeggia nebo terénní nahrávky, to vše v jednom tavícím kotli.3C273 

Pražské ambientní mysteriumSérie koncertů Less je soustředěna na propojování několika rovin současné experimentální hudby. Záměrem je vytvořit jedinečný repertoár s důrazem na co největší diverzitu uměleckých forem i žánrů, s cílem posilnit povědomí umělecké obce stejně jako širší veřejnosti o současné progresivní, experimentální, elektronické, nad-žánrově orientované hudební a audiovizuální produkci. Vzniká ve spolupráci se slovenským hudebním producentem Jurajem Hoppanem. Juraj působil jako dramaturg a produkční v kolébce bratislavské kulturní scény A4 – Priestor pre nezávislú kultúru a vedl kritický magazín Exitmusic, jež se později transformoval do vydavatelství pro novou a jinou hudbu – Exitab. V současnosti působí jako dramaturg v rámci série eventů progresivní experimentální hudby Plnka v bratislavském klubu FUGA – Priestor pre chýbajújú kultúru. Je jedním ze zakladatelů a kurátorů slovenského nezávislého labelu Proto Sites. 


photo Marie Leličová
Hudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2020 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.