🗯️ For collaborations,
co-production or commercial lease of spaces, contact us on

︎produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio lease, send us your portfolio to

︎ ateliery@petrohradskakolektiv.comJEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com

Mon — Fri
/ 3pm— 8pm
Gallery and yard spaces are accessible through the cafe.
KAFE PETROHRADSKÁ is refreshing us with freshly brewed coffee since 2019.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


☕️️For reservations up to 30 people, send us an email or call 

︎ kafe@petrohradskakolektiv.com
︎ +420 720 519 563

Mon — Fri
/ 10am — 10pm 
Sat 
/ 4pm — 10pm

Léto v Kreuzbergupo 19. 07. 2021 20.00 
DE, 2020, 95 MIN,
REŽIE: LEONIE KRIPPENDORFF 
NĚMECKY, ČESKÉ TITULKY


︎︎︎KOUPIT 140,00 KčHlavní hrdinkou filmu je 14letá Nora, která tráví letní prázdniny doma v berlínské hip čtvrti Kreuzberg. Její starší sestra, která ji prakticky vychovala, si užívá volný čas s partou spolužáků a Noru vláčí všude s sebou. Rády se povalují na plovárně, kde se dá alespoň na chvíli skrýt před spalujícím sluncem. Noru mají všichni za tichou pozorovatelku, která sedí opodál. Její koníček, chov housenek a motýlů, jí na oblíbenosti taky nepřidá. Nesmělost se začne rozplývat, až když potká svobodomyslnou a charismatickou Romy. Dny přestávají být jeden jako druhý a Nora díky živelné dívce poprvé zažívá velkou lásku se všemi radostmi i strastmi, které k ní neodmyslitelně patří. Stejně jako se housenky proměňují v motýly, i z Nory se stává mladá žena.

Mám radost, že právě Léto v Kreuzbergu zahájí sezónu filmu na velkém plátně. Režisérka Leonie Krippendorff je jednou z nejvýraznějších postav mladého německého filmu a její snímek bez zbytečných klišé odhaluje nitro mladé ženy v pulsujícím letním městě,“ říká ředitel queer filmového festivalu Mezipatra Pavel Bicek.

Německý snímek o záludnostech dospívání Léto v Kreuzbergu mladé německé režisérky Leonie Krippendorff. Do českých kin tento něžný a zároveň dynamický coming-of-age film přináší distribuční značka Queer Kino filmového festivalu Mezipatra.


Mladá berlínská queer režisérka

Léto v Kreuzbergu je druhým autorským snímkem režisérky Leonie Krippendorff, jejíž tvorba je úzce spjatá nejen s LGBTQ+ tématy, ale i s Berlínem a jeho neopakovatelnou atmosférou. V roce 2016 debutovala celovečerním filmem Smyčka, který mapuje osudy tří žen v psychiatrické léčebně. V témž roce scenáristicky spolupracovala na adaptaci stejnojmenného memoáru Sonii Rossi Fucking Berlin. Podle týdeníku Variety stala jedním z nejpozoruhodnějších jmen evropského filmu.

Pod původním názvem Cocoon, který odkazuje k proměně hlavní hrdinky, film vloni zahajoval prestižní sekci Generace na festivalu Berlinale. Ocenění si zaslouží skvělý herecký výkon 20leté Leny Urzendowské v roli 14leté Nory, kterou mohli diváci v poslední době vidět v novém seriálu My děti ze stanice ZOO.


ČSFD    IMDB

 
.