Mezi světy: promítání a diskuse  romsko-česko-slovenský kolektiv
Tuke TV


Kino Petrohradská19. 09. 2022
18.00 
V rámci instalace "Pokojová reportáž, uslyšet co nevidět" od kolektivu TV Páteř jež probíhá v Jedna Dva Tři Gallery, srdečně zveme do Kino Petrohradská na doprovodný program pod kurátorským vedením Báry Bažantové.

Můžete se těšit na představení kolektivu Tuke TV, projekce a následnou diskusi s autory. 

Tuke TV je kolektiv romsko-slovensko-brněnských autorek a autorů, kteří spolu v roce 2019 založili internetovou televizi. Jejich tvorba vycházela původně z potřeby reflektovat romskou společnost a kulturu svým vlastním jazykem, nenechat se neustále interpretovat někým druhým – ať už s úmysly pomoct, anebo ublížit. V jejich videích se mluví o politice, vaření, hudbě, vzdělání, o filmech a taky o lásce ve všemožných podobách. Pro práci Tuke TV by se dala použít spousta škatulek – od queer po dekolonizaci, přes emancipaci až k horizontalitě. Skupinu ale v první řadě definuje radost ze společné práce a schopnost se nad všechny ty odkouzlené pojmy povznést. Pomocí humoru a radikální upřímnosti, skrze schopnost nebrat se, světu navzdory, zas tak moc vážně.

S projekcí budeme začínat v 18:30 nekompromisně, protože Robertovi a Lucii, kteří přijedou o své společné práci debatovat, jede v devět autobus zpátky do Brna a ráno musí do práce. Prosíme tudíž o včasný příchod.
Bude to stát za to. Vstupné je dobrovolné. 

 Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10
.