Petropresents: Anna Kryvenko


Kino Petrohradská
 

22. 11. 2022 
20.30 Anna Kryvenko je filmová režisérka, střihačka a fotografka. Narodila se v Kyjevě na Ukrajině. Je studentkou Centra Audiovizuálních Studií na pražské FAMU. Předtím studovala divadelní režii na KNUTKT (Ukrajina) a režii alternativního divadla na pražské DAMU. Její filmy a performance byly promítány na festivalech jako Fluidum Festival, Jihlava MFDF, Intermedia BB (Slovensko), Visions du Reél (Švýcarsko) a jiné. Její film Potichu jako kometa vyhrál hlavní cenu za nejlepší Experimentální akt na Famufestu 2014 v Praze. Její film Poslechnout horizont získal hlavní cenu za Nejlepší český experimentální film na MFDF Jihlava 2015. (dafilms.cz)


Petrohradská kolektiv uvádí vlastní kurátorský výběr toho nejlepšího z nezávislé světové kinematografie, vybírá dramaturg a kritik Christopher Small a jeho hosté, v tomto případě dramaturg Juraj Michálek.
Jedná se o selekce filmů nejrůznějších formátů a velikostí. Autoři, kteří často v českém prostředí nedostali žádnou nebo minimální pozornost v kontrastu úspěchu v zahraničí.
Unikátní příležitost vidět filmy Anny Kryvenko na plátně.

Promítané filmy:
Silently Like a Comet (8min., 2014)
Listen to the Horizon (22 min., 2015)
Class of Collective Loneliness (12 min., 2021)
Easier than you think  (10 min., 2022)

Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.