Geffen Refaeli ~  
Return  26. 09. - 04. 10. 2016


Vstupné: dobrovolné
Entry: donation26. 09. 2016
Jedna Dva Tři gallery
︎6pm  Opening

23. 09. - 28. 09. 2016
festival LUSTR


Geffen Refaeli je izraelská ilustrátorka známá zejména svým instagramovým projektem Dailydoodlegram, který začala před čtyřmi lety a který má dnes přes 100 000 fanoušků. Inspirací jsou pro Geffen nejrůznější fotografie a obrázky na Instagramu, na základě kterých kreslí nové příběhy a ilustrované koláže. Dailydoodlegram je její abstraktní deník zachycující momentální stav mysli nebo snové situace. Zároveň propojuje surrealistické ilustrace s původními zdroji a vytváří tak vazby mezi umělci. Projekt Dailydoodlegram si získal pozornost médií (the official InstagramBlog, BOOOOOM, IGNANT, Creative review, Flavorwire, Haaretz, TimeOut Israel) a autorka ho představila i v podobě výstavy v Tel Avivu, Jeruzalémě, Berlíně či Portlandu.

Ve dnech 23. - 28. 9. 2016 budou mít možnost její ilustrace vidět rovněž návštěvníci festivalu ilustrace LUSTR, kde bude Dailydoodlegram vystavovat během své rezidence v Petrohradská Kolektiv. Do Prahy se Geffen Refaeli vrací po šesti letech - v rámci studia na jeruzalémské Bezalel Academy of Art strávila v roce 2010 dva semestry na pražské UMPRUM. V Petrohradské bude působit dva týdny a svůj nový projekt představí v pondělí 26.9. 2016 v JednaDvaTři Gallery.


photo archiv Petrohradská kolektiv

Geffen Refaeli from Like Knows Like on Vimeo.Děkujeme za spoluorganizaci Českému Centru v Tel Avivu a Velvyslanectví Státu Izrael v Praze za podporu tohoto projektu.