🗯️ For collaborations,
co-production or commercial lease of spaces, contact us on

︎produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio lease, send us your portfolio to

︎ ateliery@petrohradskakolektiv.comMon — Sun 
opening of the season on May 17th  save the date!   


For the program go to: www.kinopetrohradska.cz

For reservations/rent contact us on

cinema:
︎kino@petrohradskakolektiv.com

bar:
︎bar@petrohradskakolektiv.com


JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com

Exhibition program 2021 has ended.
We are looking forward to your visits in 2022.
KAFE PETROHRADSKÁ is refreshing us with freshly brewed coffee since 2019.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


☕️️For reservations up to 30 people, send us an email or call 

︎ kafe@petrohradskakolektiv.com
︎ +420 720 519 563

temporarily closed - under reconstructionLESS ~
Alley Catss /CZ/
Eva01 /CZ/
Kult Masek /CZ/27. 6. 2019 20:00 

Cyklus LESS je zaměřen na experimentální elektroniku, vzniká již druhým rokem ve spolupráci se slovenským hudebním producentem a dramaturgem nezávislého prostoru FUGA Jurajem Hoppanem.

Méně je více. Less is more. Less je more. Less dance.

Vstupné: 150,- Kč
Entry: 150,- Kč︎︎︎Alley Catss
Interpret Alley Catss už pár let ohýbá a moduluje charakter maďarské experimentální hudební scény k lepšímu. Jeho zvukové světy srší progresivitou elektroniky kvantového věku, zároveň však působí jako subtilní sondy našeho podvědomí. Nízkofrekvenční momenty, tekutý ne-ambient, arpeggiátorové zrňění? 

︎︎︎Eva01
Eva01 je nové jméno lokální scény. Debut Oskerushe pro label Bio Future Laboratory představuje zrychlený výlet do světa organických samplů, které jsou přitakávány digitálními útoky - ideální soundtrack pro blížící se environmentální apokalypsu.

︎︎︎Kult Masek 
Ambientní projekt Michaela Nechvátala potvrzuje pozici zdatného soustružníka huňatých dronů se smyslem pro nekonečný příběh. Za sebou má několik kazetových releasů - sólových, split nebo kompilací. Tím posledním byla kazeta 2018, která vyšla při příležitosti 5. Pražského Cassette Store Day. 


Série koncertů Less je soustředěna na propojování několika rovin současné experimentální hudby. Záměrem je vytvořit jedinečný repertoár s důrazem na co největší diverzitu uměleckých forem i žánrů, s cílem posilnit povědomí umělecké obce stejně jako širší veřejnosti o současné progresivní, experimentální, elektronické, nad-žánrově orientované hudební a audiovizuální produkci. Vzniká ve spolupráci se slovenským hudebním producentem Jurajem Hoppanem. Juraj působil jako dramaturg a produkční v kolébce bratislavské kulturní scény A4 – Priestor pre nezávislú kultúru a vedl kritický magazín Exitmusic, jež se později transformoval do vydavatelství pro novou a jinou hudbu – Exitab. V současnosti působí jako dramaturg v rámci série eventů progresivní experimentální hudby Plnka v bratislavském klubu FUGA – Priestor pre chýbajújú kultúru. Je jedním ze zakladatelů a kurátorů slovenského nezávislého labelu Proto Sites.

photo Marie LeličováHudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2019 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.