ŽIVÉ KINO Praha 2023 projekce IF I EVER CLOSE MY EYES

Kino Petrohradská
 28. 08. 2022 
19.00 


Vstupné: dobrovolné
Entry: donation


Nalaďte se s námi na blížící se 27. MFDF Ji.hlava!

Živé kino Praha zve na nové dokumentární filmy v předpremiéře. Navštivte komorní projekce právě dokončovaných filmů na netradičních místech a setkejte se s jejich tvůrci. Přesný čas a místa upřesníme co nevidět!


IF I EVER CLOSE MY EYES
experimental documentary
exploring and transcending (in)visibility︎ If I Ever Lose My Eyes

pondělí 28. srpna 19:00


Režie: Lea Petříková

Když zavřeme oči, svět kolem nás zmizí, ale v našem nitru se objeví nový. Po stopách lidí, hledajících tento neviditelný svět, se vydává vizuální umělkyně Lea Petříková. Jako bránu do rozšířené reality nevyužívá psychedelika, ale záhadná místa. Hora, kde sídlí ďábel, kámen s otiskem Kristovy nohy, rampa pro přistání UFO nebo krypta s prastarými nápisy představují zkratky do abstraktních, imaginárních či duchovních světů. Takovou branou je i filmové médium, které je jako turínské plátno malované světlem a stínem a představuje magický otisk něčeho většího.

Lea Petříková (1992), filmařka a vizuální umělkyně, absolvovala magisterská studia v Ateliéru supermédií na VŠUP a v Centru audiovizuálních umění na FAMU, kde nyní dělá doktorát. Věnuje se experimentálnímu a dokumentárnímu filmu a pohyblivému obrazu. Na Ji.hlavě byly uvedení její snímky Sametová FAMU (MFDF Ji.hlava 2019), Podle čaroděje (MFDF Ji.hlava 2020) a Dějiny plátěného filmu (MFDF Ji.hlava 2021).


REŽIE: Lea Petříková

https://www.ifieverlosemyeyes.com/
Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.