KLUB PETROHRADSKÁ 
is a front desk, shop, box office and relaxation area refreshing since the very morning.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


Mon — Fri
07.30 - 23.00


Sat 
14.00 - 22.00


For reservations call the bar  +420 774 224 201; for lease send us an email to bar@petrohradskakolektiv.com

JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

Mon — Fri 
OPENING 27th of March

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com
Tue— Fri 
17.00 - 22.00


For the program go to: www.kinopetrohradska.cz

For reservations/rent contact us on

cinema:
︎kino@petrohradskakolektiv.com

bar:
︎bar@petrohradskakolektiv.com


Pop Up Katanit & Re_akire


 


29. 11. 2022

18:00
Zveme vás na POP - UP nové limitované kolekce oblečení od Kateřiny Beránkové/ Katanit a Eriky Štěpánkové/ Re_Akire.
Každý kus je originál, pletené od první nitě nebo upcyclované a přešité, přebarvené od Katanit a upcyclované redesignované svítidla, lampičky tvořící nové objekty v kombinaci skla, keramiky nebo nečekaných textilních materiálů.

Katanit

 Autorka Katanit ručně plete a upcykluje výrobky různého druhu. Staré oblečení nalezené v secondhandech renovuje barvením a vyšíváním. Pleteniny používá z valné většiny pouze z čistě přírodních materiálů, ze kterých vybírá zejména ty nejpříjemnější a s dobrou tepelnou funkčností. Doplňuje je občasně materiály, které se k ní dostaly z druhé ruky.Staré oblečení používá jako plátno, kdy jednotlivé kousky barví a následně vyšívá, jak ručně, tak na šicím stroji.

Re_Akire

Pod značkou Re_Akire autorka vyrábí lampičky ze starých lustrů. Používá jejich skleněná stínidla, která často už nejsou kompletní, protože se na lustru jedno rozbije a je tak často k odepsání. Ke sklu vyrábí a páruje podstavce, často také z upcyklovaných materiálů nebo z keramiky.

Re_Akire se také věnuje přetváření a up_cyklací oblečení z druhé ruky a šití z deadstockových látek. Vidí naše oblečení a věci, kterými se obklopujeme, jako rozšíření naší identity; projev naší osobnosti – její definici. Re_Akire je pro nekonvenční jedince, kterým přináší radost naplňování této teze a nechtějí podporovat masovou výrobu a s ní spojené etické či sociálně-environmentální dopady.
“Vyšívané kousky jsou jakousi druhou kůží s tetováním, které vyjadřuje momentální idee a nálady obrazovou formou”– Katanit.Stavte se pozdravit Těšíme se na vás!

https://www.instagram.com/katanit___/
https://www.instagram.com/re_akire/