Nejhorší člověk na světě


30. 06. 2022 / 18.00 

01. 07. 2022 / 20.30Kino Petrohradská

program: Současná kinematografie 
vstupenky: www.kinopetrohradska.czBrzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda... Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Za hlavní roli v diváckém hitu festivalu v Cannes si Renate Reinsve odnesla cenu pro Nejlepší herečku a snímek je nominovaný na Oscara za nejlepší původní scénář a zahraniční film.

"Na festivalu v Cannes člověk vidí spoustu dobrých filmů a zažije bezpočet standing ovation. Když ale potlesk ne a ne skončit a film, který jste právě zhlédli vám rozbušil srdce, máte vyhráno. Režisér Joachim Trier natočil snímek tak, jako by vám skutečně dobrý vypravěč vykládal historky z (vašeho) života. Někdy se jim smějete, jindy brečíte, ale nikdy vás nenudí. Fantastická a v Cannes oceněná Renate Reinsve, kterou jsem si pro její přirozenost zamilovala už při příchodu po červeném koberci, vás na plátně uhrane. Zrodila se hvězda a zrodil se film, který se nemůžu dočkat, až uvidím znovu v kině."
Hana Kijonka, Aerofilms


Norsko · 2021 · 121 min · Norská verze, české titulky · nevhodný do 12 let

REŽIE: Joachim Trier
IMDB 7.9/10Provoz kulturních aktivit Petrohradská kolektiv je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, a Městskou částí Prahy 10.

The production of the cultural activities of the Petrohradská kolektiv is financially supported in 2022 by the Ministry of Culture of the Czech Republic, Municipality of the City of Prague, and the Municipal District of Prague 10.