For collaborations, co-production or commercial lease of spaces, contact us on: produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio please, send us your portfolio to:
ateliery@petrohradskakolektiv.com

JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists  since 2016 in Prague.

︎︎︎ Facebook ︎︎︎ Instagram

For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on: gallery@petrohradskakolektiv.com

Mon — Fri / 2pm— 8pm
Gallery and yard spaces are accessible through the cafe.

KAFE PETROHRADSKÁ is refreshing us with freshly brewed coffee since 2019.

︎︎︎ Facebook ︎︎︎ Instagram


For reservations up to 30 people, send us an email on: kafe@petrohradskakolektiv.com or call +420 720 519 563

Mon — Fri / 9am — 11pm 

Sat — Sun / 2pm  — 11pm
Petrohradská x
Baba Vanga ~
Lena Tsibizova /RU/ 
Johuš Matuš /CZ/


atmo makers: Blinde crew31. 10.  2019 20:00Program živého umění Petrohradská kolektiv je platformou pro experimentální hudbu, místem setkávání různých směrů tohoto žánru, jejich posluchačů a tvůrců. V roce 2019 jsme ke spolupráci přizvali Michala Kindernaye, Lucii Udvardyovou a Juraje Hoppana, s nimiž jsme připravili tři koncertní cykly Audiogramy, Petrohradská ft. Baba Vanga a Less.

Vstupné: 150,- Kč
Entry: 150,- Kč

︎︎︎Lena Tsibizova 
Ruská multidisciplinární umělkyně a skladatelka sídlící v Moskvě a Petrohradu . Její hudba se brání jednoduchému zařazení do konkrétních žánrových škatulek, pokud bychom ji ale měli nějak definovat, jednalo by se o fůzi lo-fi a drone music. Lena experimentuje s prostorem zvuku za účelem hledání vlastního a jedinečného výrazu. Koncert na Petrohradské bude zároveň křestem její nové desky "3rd track", které vyjde u hostujícího labelu BABA VANGA.


︎︎︎Johuš Matuš
 
Sólistické muzikantské duo nebo duální sólo ovlivněné ruralismem a zahrávající si s existencialismem i přes to, že dvacátá léta opět klepou na bednu. Debutové album “Rural Pop” si ještě stále můžete stáhnout na bandcampu nebo přehrát na spotify nebo zkouknout s videoklipama na yt.


Série večerů Petrohradská ft. Baba Vanga má za cíl přiblížit nezávislou aktuální hudební tvorbu sousedních zemí prostřednictvím koncertních večerů a diskusí. Představuje projekty spřízněné s iniciativami Baba Vanga a Easterndaze, který od roku 2010 systematicky mapuje dění aktuálních hudebních scén ve střední a východní Evropě. Cílem je uvést umělce, kteří obvykle nejsou v Praze prezentováni a kteří aktivně působí na “lokálních” scénách. Během koncertů a následných diskusí představí nejen svou vlastní tvorbu, budou také informovat o nezávislé hudební kultuře a její infrastruktuře svých domovských zemí. Série koncertů vzniká ve spolupráci s hudební publicistkou, kurátorkou a spolu s Petrem Gondou zakladatelkou nezávislého hudebního labelu Baba Vanga, Lucii Udvardyovou. Lucia se věnuje nezávislé hudební kultuře, spolupracuje na projektu SHAPE, pro Český rozhlas připravuje pořad Východiska. Od roku 2017 je součástí mezinárodního výzkumného projektu UMCSEET, který se věnuje zkoumání undergroundové hudby východní Evropy z období od roku 1957 do roku 1989.


photo Marie LeličováHudební program v rámci živého umění Petrohradská kolektiv je podpořen v roce 2020 Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem hlavního města Prahy, Městské části Prahy 10.
©2015-2020 Petrohradská kolektiv z.s. All rights reserved.