KLUB PETROHRADSKÁ 
is a front desk, shop, box office and relaxation area refreshing since the very morning.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎


Mon — Fri
07.30 - 23.00


For reservations up to 30 people, send us an email or call

︎ produkce@petrohradskakolektiv.com
︎+420 774 434 762
JEDNA DVA TŘI GALLERY is showcasing emerging artists since 2016 in Prague.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎

Mon — Fri
17.00 - 22.00


For inquiries, information about gallery or gallery program, contact us on

︎ gallery@petrohradskakolektiv.com
Tue— Fri 
17.00 - 22.00


For the program go to: www.kinopetrohradska.cz

For reservations/rent contact us on

cinema:
︎kino@petrohradskakolektiv.com

bar:
︎bar@petrohradskakolektiv.comPETROHRADSKÁ KOLEKTIV is an artist-run initiative with it's own production, dramaturgy and spaces for experimental and contemporary art since 2015.

︎︎︎ ︎ ︎︎︎ ︎
🗯️ For collaborations,
co-production or commercial lease of spaces, contact us on

︎produkce@petrohradskakolektiv.com

For studio lease, send us your portfolio to

︎ ateliery@petrohradskakolektiv.comHolzingerurbat ~
Start down


GALERIE 207 - UMPRUM


17. 10. - 23. 10. 2018

Srdečně zveme na Vernisáž výstavy našich zahraničních rezidentek Claudie a Lilly v úterý 16. 10. 2018 do Galerie 207, Ateliér Intermediální konfrontace č. 207, UMPRUM od 17:30-20:30

Prezentace autorek, komentovaná prohlídka a dernisáž výstavy v úterý 23. 10. 2018 v učebně č. 411, UMPRUM, od 16:10


Vstupné: dobrovolné
Entry: donation
Holzingerurbat je duo umělkyň pocházejících z Německa, jimiž jsou Lilly Urbat a Claudia Holzinger. Pro jejich tvorbu je zejména typická performance, ale také častá práce s videem. Tato média jsou dále obohacena o humorné ztvárnění nepostrádající ani prvky ironie. Nesmí se však také opomenout jejich neutuchající vášeň pro kýč, který se projevuje v každém jejich díle.

Koncept výstavy nesoucí název Start down se opírá o zábavnou a nečekanou formu práce s prostorem galerie. Žádné místo, moment ani návštěvníci nejsou ponecháni na pospas nudě, neboť se můžou aktivně zapojit do této hry. Holzingerurbat si pohrávají s tématem fenoménu vhazování mincí do fontán, při kterém si člověk něco přeje. Předkládají nám myšlenku, že štěstí se za peníze koupit dá. Dokonce nám při tom dávají volnou ruku k rozhodnutí toho, který typ štěstěny si přejeme zakoupit. Galerie byla v rámci této výstavy rozdělena na dvě části. V první části, která se přeměnila za směnárnu slibující nula procentní poplatky („0% commission“) bylo možno zakoupit tři druhy žetonů štěstí. Návštěvník si mohl vybrat například štěstí v penězích, zdraví či nejdražší “all in one,“ což byl žeton obsahující energii štěstí pro celé spektrum života. Druhá část výstavního prostoru byla schovaná za onou směnárnou a jediným způsobem, jak do této části nahlédnout, bylo vylézt po žebříku a z výšky shlédnout dolů. V této části se nacházela ona tři černá pole, do kterých se měli návštěvníci se zakoupenými žetony ztrefovat, aby se jejich štěstí mohlo vyplnit. Součástí této performance v druhé části galerie byla i televize, na které se přehrávaly videa indikující vodní hladinu a modře zbarvenou přírodu.

Holzingerurbat touto zábavnou formou znejišťuje obecně přijímanou víru v tyto mýty a legendy. Výstava ale zároveň zkouší naši osobní víru v naději a ideál a i když si někteří z nás uvědomují fakt, že štěstí se za peníze koupit nedá, pořád máme ono nutkavé pokušení si to ještě jednou zkusit. Jen tak…

Sara Bojović

photo Anna Stepanova


Projekt zahraničních rezidencí Petrohradská kolektiv  je v roce 2018 podporován Ministerstvem kultury České republiky.

Petrohradská kolektiv Residency Project is supported in 2018 by the Ministry of Culture Czech Republic.